Personal

Vår förskola karakteriseras av kulturell mångfald. Vår personal har breda språkkunskaper och talar svenska, arabiska, kurdiska (sorani, badini, kermanji), somaliska, persiska och engelska.


Avdelning Hagagatan 51A


Hussein Aldaoudi
Skolchef
E-post: hussein.aldaoudi@risalah.se


Felicia Jallow Wallén
Förskolechef, Ekorren
Mailadress:felicia@alsalam.se


Rania Alobaid
Samordnare
Mailadress:rania.alobaid@alsalam.se


Budour Zakour
Ekorren
Mailadress:budour@alsalam.se


Hawa Mohamed
Ekorren
Mailadress:hawa.mohamed@alsalam.se


Hanan Baker
Ekorren
Mailadress:hanan.baker@alsalam.se


Maria Bäck
Ekorren
Mailadress:maria.back@alsalam.se


Misra Mohamed
Ekorren grupp 1
Mailadress:misra.mohamed@alsalam.se


Angelica Yawli
Förskollärare Stora Björn
Mailadress:angelica.yawli@alsalam.se


Josefine Carlsson
Stora Björn
Mailadress:josefine.carlsson@alsalam.se


Zeher Araz
Stora Björn
Mailadress:zeher.araz@alsalam.se


Safyah Al-Yasin
Stora Björn
Mailadress:safyah.alyasin@alsalam.se


Chyma Alchamy
Stora Björn, Resurs
Mailadress:chyma.alchamy@alsalam.se


Sena Redzovic
Lilla Björn
Mailadress:sena.redzovic@alsalam.se


Evelina Akerberg
Lilla Björn
Mailadress:evelina.akerberg@alsalam.se


Alexandra Lindgren
Lilla Björn
Mailadress:alexandra.lindgren@alsalam.se


Muna Zeidan
Lilla Björn, Resurs
Mailadress:muna.zeidan@alsalam.se


Taher Saffour
Avdelning Hagagatan 51A – Bussvakt
Mailadress:taher.saffour@risalah.se
Mobil: 070 487 27 63


Adnan Chagra
Lokalvårdare
Mailadress:adnan.chagra@alsalam.se