Personal

Vår förskola karakteriseras av kulturell mångfald. Vår personal har breda språkkunskaper och talar svenska, arabiska, kurdiska (sorani, badini, kermanji), somaliska, persiska och engelska.


Avdelning Hagagatan 51A


Hussein Aldaoudi
Skolchef
E-post: hussein.aldaoudi@risalah.se


Felicia Jallow Wallén
Förskolchef, Ekorren
Mailadress:felicia@alsalam.se


Rania Alobaid
Samordnare
Mailadress:rania.alobaid@alsalam.se


Budour Zakour
Ekorren
Mailadress:budour@alsalam.se


Hawa Mohamed
Ekorren
Mailadress:hawa.mohamed@alsalam.se


Hanan Baker
Ekorren
Mailadress:hanan.baker@alsalam.se


Maria Bäck
Ekorren
Mailadress:maria.back@alsalam.se


Dragana Kukic
Ekorren
Mailadress:dragana.kukic@alsalam.se


Alexandra Johansson
Stora Björn
Mailadress:alexandra.johansson@alsalam.se


Zeher Araz
Stora Björn
Mailadress:zeher.araz@alsalam.se


Safyah Al-Yasin
Stora Björn
Mailadress:safyah.alyasin@alsalam.se


Chyma Alchamy
Stora Björn, Resurs
Mailadress:chyma.alchamy@alsalam.se


Sena Redzovic
Lilla Björn
Mailadress:sena.redzovic@alsalam.se


Roda Jama
Lilla Björn
Mailadress:roda.jama@alsalam.se


Isabelle Wagn
Lilla Björn
Mailadress:isabelle.wagn@alsalam.se


Muna Zeidan
Lilla Björn, Resurs
Mailadress:muna.zeidan@alsalam.se


Ismeta Okanovic
Lilla Björn, Resurs
Mailadress:ismeta@alsalam.se


Taher Saffour
Avdelning Hagagatan 51A – Bussvakt
Mailadress:taher.saffour@risalah.se
Mobil: 070 487 27 63


Adnan Chagra
Lokalvårdare
Mailadress:adnan.chagra@alsalam.se