Personal

Vår förskola karakteriseras av kulturell mångfald. Vår personal har breda språkkunskaper och talar svenska, arabiska, kurdiska (sorani, badini, kermanji), somaliska, persiska och engelska.


Avdelning Hagagatan 51A


Hussein Aldaoudi
Förskolchef
E-post: hussein.aldaoudi@risalah.se


Felicia Jallow Wallén
Avdelning Ekorren och Utvecklingsansvarig.
Mailadress:felicia@alsalam.se


Rania Alobaid
Avdelning Stora Nallen
Mailadress:rania.alobaid@alsalam.se


Budour Zakour
Ekorren
Mailadress:budour@alsalam.se


Hawa Mohamed
Ekorren
Mailadress:hawa.mohamed@alsalam.se


Isabelle Wagn
Ekorren
Mailadress:isabelle.wagn@alsalam.se


Hanan Baker
Ekorren grupp 2
Mailadress:hanan.baker@alsalam.se


Maria Bäck
Ekorren grupp 2
Mailadress:maria.back@alsalam.se


Sandra Rosander
Stora Nallen
Mailadress:sandra.rosander@alsalam.se


Nergis Palani
Stora Nallen
Mailadress:nargis.palani@alsalam.se


Alexandra Johansson
Stora Nallen
Mailadress:alexandra.johansson@alsalam.se


Lovisa Walchshofer
Stora Nallen
Mailadress:lovisa.walchshofer@alsalam.se


Johanna Berglöf
Lilla Nallen
Mailadress:johanna.berglof@alsalam.se


Fatima Ibrahim
Lilla Nallen
Mailadress:fatima.ibrahim@alsalam.se


Muna Zeidan
Resurs
Mailadress:muna.zeidan@alsalam.se


Dega Elmi
Resurs
Mailadress:dega.elmi@alsalam.se


Chyma Alchamy
Resurs
Mailadress:chyma.alchamy@alsalam.se


Hadi Dhifallah
Avdelning Hagagatan 51A – Bussvakt
Mailadress:hadi.dhifallah@alsalam.se
Mobil: 070 487 27 63


Adnan Chagra
Lokalvårdare
Mailadress:adnan.chagra@alsalam.se