Personal

Vår förskola karakteriseras av kulturell mångfald. Vår personal har breda språkkunskaper och talar svenska, arabiska, kurdiska (sorani, badini, kermanji), somaliska, persiska och engelska.


Avdelning Hagagatan 51A


Hussein Aldaoudi
Skolchef
E-post: hussein.aldaoudi@risalah.se


Felicia Jallow Wallén
Förskolechef, Ekorren
Mailadress:felicia@alsalam.se
Instagram


Rania Alobaid
Samordnare
Mailadress:rania.alobaid@alsalam.se


Budour Zakour
Ekorren
Mailadress:budour@alsalam.se


Hawa Mohamed
Ekorren
Mailadress:hawa.mohamed@alsalam.se


Maria Bäck
Ekorren
Mailadress:maria.back@alsalam.se


Caroline Almqvist
Ekorren grupp 1
Mailadress:caroline.almqvist@alsalam.se


Anna Räihä
Ekorren grupp 1
Mailadress:anna.raiha@alsalam.se


Hannah Petrikat
Ekorren grupp 1
Mailadress:hannah.petrikat@alsalam.se


Karin Sahlin
Stora Björn
Mailadress:karin.sahlin@alsalam.se


Josefine Carlsson
Stora Björn
Mailadress:josefine.carlsson@alsalam.se


Zeher Araz
Stora Björn
Mailadress:zeher.araz@alsalam.se


Asma Mohammed
Stora Björn, Resurs
Mailadress:asma.mohammed@alsalam.se


Sena Redzovic
Lilla Björn
Mailadress:sena.redzovic@alsalam.se


Uzma Nikzad
Lilla Björn
Mailadress:uzma.nikzad@alsalam.se


Alexandra Lindgren
Lilla Björn
Mailadress:alexandra.lindgren@alsalam.se


Safyah Alyasin
Lilla Björn
Mailadress:safyah.alyasin@alsalam.se


Muna Zeidan
Lilla Björn, Resurs
Mailadress:muna.zeidan@alsalam.se


Taher Saffour
Avdelning Hagagatan 51A – Bussvakt
Mailadress:taher.saffour@risalah.se
Mobil: 070 487 27 63


Adnan Chagra
Lokalvårdare
Mailadress:adnan.chagra@alsalam.se