Personal

Vår förskola karakteriseras av kulturell mångfald. Vår personal har breda språkkunskaper och talar svenska, arabiska, kurdiska (sorani, badini, kermanji), somaliska, persiska och engelska.


Avdelning Jasmine


Hussein Aldaoudi
Förskolchef
E-post: hussein.aldaoudi@risalah.se


Felicia Jallow Wallén
Avdelning Ekorren och Utvecklingsansvarig.
Mailadress:felicia@alsalam.se


Rania Alobaid
Avdelning Stora Nallen
Mailadress:rania.alobaid@alsalam.se


Cornelia Wallen
Avdelningsansvarig och Stora Nallen
Mailadress:cornelia.wallen@alsalam.se


Amira Altubasi
Avdelningsansvarig och Stora Nallen
Mailadress:amira.altubasi@alsalam.se


Andrea Alhashmi
Stora Nallen
Mailadress:andrea.alhashmi@alsalam.se


Ismeta Okanovic
Stora Nallen – Resurs
Mailadress:ismeta@alsalam.se


Sena Redzovic
Lilla Nallen
Mailadress:sena.redzovic@alsalam.se


Sahra Sirad
Lilla Nallen
Mailadress:sahra.sirad@alsalam.se


Ghada Muradu
Lilla Nallen
Mailadress:ghada.murad@alsalam.se


Denisa Sajlilagic
Mammaledig
Mailadress:denisa.smajlilagic@alsalam.se


Yashar Hasen
Avdelning Jasmine – Bussvakt
Mailadress:yashar.hasen@alsalam.se
Mobil: 073 970 91 37