Personal

Vår förskola karakteriseras av kulturell mångfald. Vår personal har breda språkkunskaper och talar svenska, arabiska, kurdiska (sorani, badini, kermanji), somaliska, persiska och engelska.


Avdelning Jasmine


Hussein Aldaoudi
Skolchef
E-post: hussein.aldaoudi@risalah.se


Felicia Jallow Wallén
Förskolchef
Mailadress:felicia@alsalam.se


Rania Alobaid
Samordnare
Mailadress:rania.alobaid@alsalam.se


Denisa Sajlilagic
Stora Björn, Avdelningsansvarig
Mailadress:denisa.smajilagic@alsalam.se


Amira Altubasi
Stora Björn
Mailadress:amira.altubasi@alsalam.se


Nergis Palani
Stora Björn
Mailadress:nargis.palani@alsalam.se


Cornelia Wallen
Lilla Björn
Mailadress:cornelia.wallen@alsalam.se


Ifrah Mohamed
Lilla Björn
Mailadress:ifrah.mohamed@alsalam.se


Sahra Sirad
Lilla Björn
Mailadress:sahra.sirad@alsalam.se


Noora Hussein
Kök


Yashar Hasen
Avdelning Jasmine – Bussvakt
Mailadress:yashar.hasen@alsalam.se
Mobil: 073 970 91 37